História firmy

Názov firmy PE - PE FINAL je odvodený zo skratiek: PE - penový, PE - polyetylén, FINAL - finálny produkt z penového polyetylénu

Prvé utesňovacie profily boli vyrobené v roku 2000. Od toho roku prešla firma postupným vývojom materiálovým ale hlavne strojným.

V súčasnej dobe profily vyrábame na troch lisovacích strojoch, dvoch vypaľovacích plotroch a novom CNC vyrezávacom plotri , ktorý nám umožňuje operatívne vyrobiť akýkoľvek nový tesniaci profil, pričom denná výrobná kapacita je radovo v tisícoch kusov profilov.

Na výrobu tesnení sa používa kvalitný materiál z polyolefinovej peny s uzavretými pórmi od popredného svetového výrobcu firmy Sekisui Alveo.

Vyrobené utesňovacie profily sú balené do kartónových krabíc a sú distribuované vlastným rozvozom alebo v menších množstvách cez kuriérske služby, čím je zachovaná rýchla dodávka k zákazníkovi.

Ako doplnkový sortiment vyrábame univerzálne tesniace pásy klinového tvaru o rozmere 30 x 60 x 1000 mm tehlovočervenej alebo antracitovej farby.

Tieto kliny sú vyrobené z polyuretánovej peny a pre uľahčenie montáže sú ošetrené obojstranne lepivou páskou v ich spodnej časti.

Od roku 2006 firma začala pôsobiť aj v oblasti obalového trhu, kedy sme začali vyrábať z nízkohustotnej polyetylénovej peny značky IZOFLEX rôzne tvarové výplne - penové fixácie používané v automobilovom a elektrotechnickom priemysle, ktoré slúžia na zvýšenú ochranu prepravovaného tovaru.